Методичні рекомендації щодо створення форум-вистави за участі людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень.
Представляємо вашій увазі методичні рекомендації щодо створення форум вистави за участі людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень.
Методичні рекомендації розроблено в процесі реалізації проекту БТ «Джерела» «Вистава форум-театру «Мій Дім», за фінансової підтримки Українського культурного фонду, що відбувався у співпраці з ГО “Театр змін”. Метою проекту було дослідження проблеми сегрегації та дискримінації людей з інвалідністю через створення та покази форум-вистави «Мій Дім» в контексті війни, яку розв’язала росія проти України.
Основною метою розробки методичних рекомендацій є поширення досвіду соціально-інтерактивного театру Благодійного товариства «Джерела» по створенню вистави форум-театру за участі людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, серед фахівців та організацій, що працюють з представниками даної спільноти засобами театрального мистецтва.
З повним текстом методичних рекомендацій ви можете ознайомитися за посиланням: https://docs.google.com/document/d/11Q7Uo2qJ6h-lBZz2_Urfeno5iKV-YBn0/edit?usp=sharing&ouid=105293104424451707974&rtpof=true&sd=true
Відбудеться пресконференція на тему: «Вистава форум-театру «Мій Дім»: деталі реалізації проєкту. Як розвивати послугу підтримано проживання?"
27 жовтня об 11:00 відбудеться пресконференція на тему: «Вистава форум-театру «Мій Дім»: деталі реалізації проєкту. Як розвивати послугу підтримано проживання?». Проєкт реалізовувався за підтримки Українського культурного фонду.
Організатор: Благодійне товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Джерела».
Спікери: Тамара Наук - керівниця соціально-інтерактивного театру БТ «Джерела»; Яна Салахова - практикиня театру пригноблених, голова громадської організації «Театр Змін».
Модератор: Ольга Маруда - керівниця проєкту.
Чому це цікаво?
«Вистава форум-театру «Мій Дім» - це проєкт Благодійного товариства «Джерела» за підтримки Українського культурного фонду у співпраці з ГО «Театр змін».
Форум-театр - це одна із технік Театру пригноблених (ТП) Аугусто Боаля.
Глядачі форум-вистави потрапляють у безпечний простір, у якому спостерігають за соціально-економічними проблемами на сцені (сцени пригноблення та несправедливості). Пізніше сцени повторюються, щоб глядачі мали змогу змінити долю персонажів, зупинити їх страждання.
Мета дійства — спонукати глядачів до розробки та створення моделі успішної поведінки у складній життєвій ситуації.
Під час заходу спікери розкажуть про виїзну майстерню форум-театру та виставу «Мій дім». У виставі беруть участь люди з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, які діляться історіями, пов'язаними з темами дому.
Чи є альтернативи інтернатним закладам? Чи можуть люди з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень жити самостійно у своїй оселі з підтримкою фахівців або в групових будинках підтриманого проживання? Як розвивати послугу підтримано проживання?
Відповіді на ці питання спікери нададуть під час пресконференції.
Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: //www.youtube.com/@UkrinformTV" target="_blank">https://www.youtube.com/@UkrinformTV
Звіт про дослідження "Втрата сім’ями спроможності доглядати за повнолітньою особою з інтелектуальними порушеннями вдома під час війни"
Представляємо вашій увазі звіт про дослідження "Втрата сім’ями спроможності доглядати за повнолітньою особою з інтелектуальними порушеннями вдома під час війни" за проєктом "Доступні послуги для українців з інтелектуальними порушеннями та їх сімей під час війни, як швидка допомога задля уникнення потрапляння в інтернати", який відбувається за підтримки програми “Український фонд швидкого реагування”, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.
Дослідження проводилося впродовж червня 2023 року.
Потреба у проведенні дослідження «Втрата сім’ями спроможності доглядати за повнолітньою особою із інтелектуальними порушеннями вдома під час війни» викликана, крім іншого, збільшенням ризику влаштування таких людей до інтернатних установ, що є закладами несвободи. Влаштування до інтернатів, або інституалізація у воєнний час, великою мірою спричинена значним збільшенням навантаження по догляду у сім'ях, коли припиняються щоденні послуги у комунальних установах та в недержавних організаціях. Важливим чинником для посилення інституалізації є також і загрози та виклики воєнного часу, і спрощення процедури влаштування особи з інвалідністю до інтернату. Однак, більш детальне вивчення причин та обставин влаштування людей з інтелектуальними порушеннями до інтернатів якраз і є одним із завдань дослідження. Зі звітом про дослідження можна ознайомитися тут
Методичні рекомендації для проведення виїзного курсу психологічної реабілітації
Більше статей...
Сторінка 1 з 9